Murata Electronics North America GRM0335C1E7R5DD01D
GRM0335C1E7R5DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E7R5DD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E7R5DD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E7R5DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E7R5DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E7R5DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E7R5DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E7R5DD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E7R5DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E7R5DD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E7R5DD01D
IC REG LDO 2.7V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER TRPL 2X1 24TSSOP datasheet.pdf
CARD EDGE 86POS DL .125X.250 BLK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 420KHZ RRO SC70-5 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
E2 DIE OF 190320235 FIQD datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 8COND 20AWG SHLD 500' datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 10V 3W datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf