Murata Electronics North America GRM0335C1E7R6DA01D
GRM0335C1E7R6DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E7R6DA01D
Brief Description
CAP CER 7.6PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E7R6DA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E7R6DA01D
QUANTITY
GRM0335C1E7R6DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E7R6DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E7R6DA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E7R6DA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E7R6DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E7R6DA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E7R6DA01D
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES 2.15M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
KEY OPERATION VERTICAL MNT datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 2W DO214AC datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 600PF 20KV Z5U DISK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 19POS datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 5% 400VDC datasheet.pdf