Murata Electronics North America GRM0335C1E7R6DA01D
GRM0335C1E7R6DA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E7R6DA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 7.6PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E7R6DA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E7R6DA01D
QUANTITY
GRM0335C1E7R6DA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E7R6DA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E7R6DA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E7R6DA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E7R6DA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E7R6DA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E7R6DA01D
TERM BLOCK HDR 26POS R/A 3.5MM datasheet.pdf