Murata Electronics North America GRM0335C1E7R9CD01D
GRM0335C1E7R9CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E7R9CD01D
Brief Description
CAP CER 7.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E7R9CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E7R9CD01D
QUANTITY
GRM0335C1E7R9CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E7R9CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E7R9CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E7R9CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E7R9CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E7R9CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E7R9CD01D
RES 51 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
PANEL STEEL 46.2 X 28.2" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
RES 84.5 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 6PIN SLD CUP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC FPGA 432 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.6 OHM 10% 300W datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf