Murata Electronics North America GRM0335C1E8R1CD01D
GRM0335C1E8R1CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E8R1CD01D
Brief Description
CAP CER 8.1PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E8R1CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E8R1CD01D
QUANTITY
GRM0335C1E8R1CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E8R1CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E8R1CD01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E8R1CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E8R1CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E8R1CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E8R1CD01D
IC SUPERVISOR MPU 4.65V 16CDIP datasheet.pdf
SWITCH FS-T HINGE LEVER GOLD PCB datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 2A TO-92 datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.040DIA TIN datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 10-MSOP datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 78VWM 126VC SOD123 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN STR RCPT SET SCRW SKT YLW datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf