Murata Electronics North America GRM0335C1E8R5DD01D
GRM0335C1E8R5DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E8R5DD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8.5PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E8R5DD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E8R5DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E8R5DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E8R5DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E8R5DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E8R5DD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E8R5DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E8R5DD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E8R5DD01D
SWITCH 4 POS DIP J-LEAD SLD SMD datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT FC-FC SIMPLEX datasheet.pdf
FMC XM104 CONNECTIVITY CARD datasheet.pdf
T2 TERMINATOR ASSEMBLY datasheet.pdf
CONNECTPORT X2 GATEWAY COMM 25PK datasheet.pdf
BUTTON FOR SWES AND INDICATORS datasheet.pdf
RES 10.6K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR ISO PWM CM 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP4T datasheet.pdf
T50RFT5.5SD BLK HS TIE HIRHS M datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN datasheet.pdf