Murata Electronics North America GRM0335C1E9R0CA01J
GRM0335C1E9R0CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E9R0CA01J
Brief Description
CAP CER 9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E9R0CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E9R0CA01J
QUANTITY
GRM0335C1E9R0CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E9R0CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E9R0CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E9R0CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E9R0CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E9R0CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E9R0CA01J
RES SMD 5.11KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET HOUSING 2.5MM 18POS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES SMD 1.4K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 8.06KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MULTI-PAIR 50COND 24AWG 100' datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf