Murata Electronics North America GRM0335C1E9R0DD01J
GRM0335C1E9R0DD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E9R0DD01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E9R0DD01J.pdf
Availability of GRM0335C1E9R0DD01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E9R0DD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E9R0DD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E9R0DD01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E9R0DD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E9R0DD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E9R0DD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E9R0DD01J
FUSE GLASS 2A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.2KV 30A ISOTOP datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC DO204AC datasheet.pdf
VARISTOR 558V 40KA datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp 100PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
RES 4.64 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 910 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 120W datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 20A DO5 datasheet.pdf
10000UF 25V 25X40MM 105C 5000H datasheet.pdf