Murata Electronics North America GRM0335C1E9R2CA01D
GRM0335C1E9R2CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E9R2CA01D
Brief Description
CAP CER 9.2PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E9R2CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E9R2CA01D
QUANTITY
GRM0335C1E9R2CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E9R2CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E9R2CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E9R2CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E9R2CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E9R2CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E9R2CA01D
TERM BLK STRIP MARKER SET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TXRX OPT SM SONET OC3/SDH 2X10 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.091" NYLON 7MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 95A ADD-A-PAK datasheet.pdf