Murata Electronics North America GRM0335C1E9R3CD01D
GRM0335C1E9R3CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E9R3CD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.3PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E9R3CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E9R3CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E9R3CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E9R3CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E9R3CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E9R3CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E9R3CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E9R3CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E9R3CD01D
RES SMD 86.6OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC ANLG FRNT END 56-TQFN datasheet.pdf
RES SMD 1.96K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 4.70 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS R/A DL GRAY datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 28V 302W 10.8A datasheet.pdf
ZACK STRIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
IC HUB CTLR USB 72VQFN datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf