Murata Electronics North America GRM0335C1E9R8CA01D
GRM0335C1E9R8CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E9R8CA01D
Brief Description
CAP CER 9.8PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E9R8CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1E9R8CA01D
QUANTITY
GRM0335C1E9R8CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E9R8CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E9R8CA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E9R8CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E9R8CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E9R8CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E9R8CA01D
RES SMD 1.2M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CTRLR MULTIPHASE VRM10 32-QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 46A TO220AB datasheet.pdf
RES SMD 1.18M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 2CIRC .375 datasheet.pdf
PROCESSOR 400MHZ datasheet.pdf