Murata Electronics North America GRM0335C1E9R9DD01D
GRM0335C1E9R9DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E9R9DD01D
Brief Description
CAP CER 9.9PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E9R9DD01D.pdf
Availability of GRM0335C1E9R9DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1E9R9DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E9R9DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E9R9DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E9R9DD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E9R9DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E9R9DD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1E9R9DD01D
CONN EDGECARD 130PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC REG SWTCHD CAP INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 2A DO214AA datasheet.pdf
IC FRAM 16KBIT 400KHZ 8SOP datasheet.pdf
IC FPGA 190 I/O 256BGA datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.11 OHM 1% 20W datasheet.pdf
24+24 WAY DIL SMT SOCKET datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 1/2W 2516 WIDE datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP TRIM 7-40PF 175V THRU HOLE datasheet.pdf