Murata Electronics North America GRM0335C1ER50BA01D
GRM0335C1ER50BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1ER50BA01D
Brief Description
CAP CER 0.50PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1ER50BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1ER50BA01D
QUANTITY
GRM0335C1ER50BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1ER50BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1ER50BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.50pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.012" (0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1ER50BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1ER50BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1ER50BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1ER50BA01D
RES 8.2K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROLLER SPDT SCREW 250V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 453K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V TO252 datasheet.pdf
LAMP INCAND T-1 3/4 MIDGET 10PK datasheet.pdf
SENSOR 150 PSIA UNAMPLIFIED SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 348 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf