Murata Electronics North America GRM0335C1ER70CA01J
GRM0335C1ER70CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1ER70CA01J
Brief Description
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1ER70CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1ER70CA01J
QUANTITY
GRM0335C1ER70CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1ER70CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1ER70CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.70pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1ER70CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1ER70CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1ER70CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1ER70CA01J
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 18V datasheet.pdf
IC MEM VOICE REC/PLAY 75S 28-DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 55W datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Press-Fit datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
XLAMP CXA1512 8.9MM WHT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder Paste datasheet.pdf