Murata Electronics North America GRM0335C1H100JA01J
GRM0335C1H100JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H100JA01J
Brief Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H100JA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H100JA01J
QUANTITY
GRM0335C1H100JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H100JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H100JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H100JA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H100JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H100JA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H100JA01J
RES SMD 73.2 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS .100 DBL ST PCB datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 14.7K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.5PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 7.4A 35 MOHM TH datasheet.pdf
RES SMD 4.7K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf