Murata Electronics North America GRM0335C1H110GA01D
GRM0335C1H110GA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H110GA01D
Brief Description
CAP CER 11PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H110GA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H110GA01D
QUANTITY
GRM0335C1H110GA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H110GA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H110GA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H110GA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H110GA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H110GA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H110GA01D
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SSOP datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 12VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 155.52MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC CTRLR PFC HV ACTIVE X2 16SOIC datasheet.pdf
TRANS SJT 1.7KV 100A datasheet.pdf