Murata Electronics North America GRM0335C1H110GA01D
GRM0335C1H110GA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H110GA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 11PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H110GA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H110GA01D
QUANTITY
GRM0335C1H110GA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H110GA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H110GA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance11pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)