Murata Electronics North America GRM0335C1H111JA01D
GRM0335C1H111JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H111JA01D
Brief Description
CAP CER 110PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H111JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H111JA01D
QUANTITY
GRM0335C1H111JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H111JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H111JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance110pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H111JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H111JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H111JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H111JA01D
IC ADC 3 1/2DGT LED DVR 44-MQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO201AE datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 60MHZ RRO TSOT23-5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADR 64POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 8SMD datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 380MA 770 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 20POS datasheet.pdf