Murata Electronics North America GRM0335C1H181JA01D
GRM0335C1H181JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H181JA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 180PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H181JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H181JA01D
QUANTITY
GRM0335C1H181JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H181JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H181JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H181JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H181JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H181JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H181JA01D
ULTRASONIC SENSOR datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS R/A .156 TIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 21.5 OHM 1% 20W datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 4PDT 10A 125V datasheet.pdf
CORD 5 POS MALE 5M 22 AWG datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
DSUB 37 F PCB R/A G ZINC datasheet.pdf
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
IC REG SW 700V SMPS 8DIP datasheet.pdf