Murata Electronics North America GRM0335C1H1R4BD01D
GRM0335C1H1R4BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H1R4BD01D
Brief Description
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H1R4BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H1R4BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H1R4BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H1R4BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H1R4BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H1R4BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H1R4BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H1R4BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H1R4BD01D
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUS BUFFER TRI-ST QD 14TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 47PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 96KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
RES 12.1K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 115V datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf