Murata Electronics North America GRM0335C1H200JA01D
GRM0335C1H200JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H200JA01D
Brief Description
CAP CER 20PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H200JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H200JA01D
QUANTITY
GRM0335C1H200JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H200JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H200JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance20pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H200JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H200JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H200JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H200JA01D
FIXED IND 5.6UH 3.8A 51 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 2A DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 600W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONICAL 0.4MM datasheet.pdf
500 TB SPR PLU F/SCREW datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.11UF RADIAL datasheet.pdf