Murata Electronics North America GRM0335C1H270JA01D
GRM0335C1H270JA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H270JA01D
Brief Description
CAP CER 27PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H270JA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H270JA01D
QUANTITY
GRM0335C1H270JA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H270JA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H270JA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H270JA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H270JA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H270JA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H270JA01D
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 41W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R RADIAL datasheet.pdf
MICRO SD CARD READER datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V 30W datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 16A datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 650V 17.3A TO-220AB datasheet.pdf