Murata Electronics North America GRM0335C1H2R2BA01J
GRM0335C1H2R2BA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H2R2BA01J
Brief Description
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H2R2BA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H2R2BA01J
QUANTITY
GRM0335C1H2R2BA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H2R2BA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H2R2BA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H2R2BA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H2R2BA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H2R2BA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H2R2BA01J
IC REG CTRLR PWM 10-SSOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 40DIP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 470UF 2.5V 2917 datasheet.pdf
TERM FORK LOCK 22-18AWG datasheet.pdf
CONN SPRING 5POS SNGL .390 SMD datasheet.pdf
RES MO 2W 160 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR PULSE 1:1 SGL 25MH .25A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 3POS SKT datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf