Murata Electronics North America GRM0335C1H2R3CA01D
GRM0335C1H2R3CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H2R3CA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 2.3PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H2R3CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H2R3CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H2R3CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H2R3CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H2R3CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H2R3CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H2R3CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H2R3CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H2R3CA01D
RES SMD 309 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FLANGED SPADE #8 10-12AWG datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 390K OHM 0804 datasheet.pdf
TRIMMER 25K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
RES 13.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONICAL SHARP 1.0MM datasheet.pdf
CRIMP BANTAM DIST ASSY datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 10 OLIVE datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf