Murata Electronics North America GRM0335C1H2R7CA01J
GRM0335C1H2R7CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H2R7CA01J
Brief Description
CAP CER 2.7PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H2R7CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H2R7CA01J
QUANTITY
GRM0335C1H2R7CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H2R7CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H2R7CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H2R7CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H2R7CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H2R7CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H2R7CA01J
IC CODEC VOIP W/DSP LBGA-144-1 datasheet.pdf
RES 16.9 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 254 TYPE D 22POS datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
RF MODULE, BLUETOOTH, V2.1+EDR datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf