Murata Electronics North America GRM0335C1H2R8BA01D
GRM0335C1H2R8BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H2R8BA01D
Brief Description
CAP CER 2.8PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H2R8BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H2R8BA01D
QUANTITY
GRM0335C1H2R8BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H2R8BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H2R8BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H2R8BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H2R8BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H2R8BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H2R8BA01D
VARISTOR 19.8V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
FRICTION LATCH HEADER DR R/A datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMB datasheet.pdf
RES 0.56 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 10COND 14AWG BLACK 3000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
RES 14.3 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 15.84K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf