Murata Electronics North America GRM0335C1H2R9BD01D
GRM0335C1H2R9BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H2R9BD01D
Brief Description
CAP CER 2.9PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H2R9BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H2R9BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H2R9BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H2R9BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H2R9BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H2R9BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H2R9BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H2R9BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H2R9BD01D
IC D/A CONV 12BIT R-R DUAL 8SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 220K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC SW CURR LIMIT HI SIDE 14TSSOP datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI M20-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
PUNCH 055-086-1P-008 datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA ZIF GOLD datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
IC REG CTRLR 14V 55A TQFN datasheet.pdf
CAP FILM 75NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf