Murata Electronics North America GRM0335C1H3R2BD01D
GRM0335C1H3R2BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H3R2BD01D
Brief Description
CAP CER 3.2PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H3R2BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H3R2BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H3R2BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H3R2BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H3R2BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H3R2BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H3R2BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H3R2BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H3R2BD01D
PART OF CONVERTER datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SLOT SEAL 2POS 30V datasheet.pdf
CONN COVER DUST 21POS MAT-156 datasheet.pdf
IC AUDIO CLK SOURCE MPEG 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 36POS datasheet.pdf