Murata Electronics North America GRM0335C1H3R8CD01D
GRM0335C1H3R8CD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H3R8CD01D
Brief Description
CAP CER 3.8PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H3R8CD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H3R8CD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H3R8CD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H3R8CD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H3R8CD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H3R8CD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H3R8CD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H3R8CD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H3R8CD01D
TERM BLOCK PLUG 20POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 2CH MICROPWR 10MSOP datasheet.pdf
TERM SOLDER SLOT .340" .075"L datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO41 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3800K 2SMD datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 77MM datasheet.pdf
SENSOR PROX 28CH 5M 12-24VDC PNP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf