Murata Electronics North America GRM0335C1H430GA01D
GRM0335C1H430GA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H430GA01D
Brief Description
CAP CER 43PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H430GA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H430GA01D
QUANTITY
GRM0335C1H430GA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H430GA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H430GA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.012" (0.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H430GA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H430GA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H430GA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H430GA01D
SWITCH SIP SPST 2POS R/A UNSLD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 5W datasheet.pdf
IC 12STG BINARY COUNTER 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1KV 12A DO203AA datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 6.3V 10% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
UMYM5-1000-0750-AG SPECIAL SAFE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V DO213AB datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf