Murata Electronics North America GRM0335C1H4R6BA01D
GRM0335C1H4R6BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H4R6BA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.6PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H4R6BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H4R6BA01D
QUANTITY
GRM0335C1H4R6BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H4R6BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H4R6BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H4R6BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H4R6BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H4R6BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H4R6BA01D
JUMPER-H2788TR/C2065W/H2788TR 6" datasheet.pdf
SENSOR ROTARY POSITION SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16-SOIC datasheet.pdf
TERM RING TONGUE STR 6AWG datasheet.pdf
IC QUAD 2IN MUX W/STOR 16SSOP datasheet.pdf
MONOPOD STAND FOR VC-04 CAMERA datasheet.pdf
DISPLAY DOT MATRX HER 0.30" 5X7 datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 178K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf