Murata Electronics North America GRM0335C1H4R7BA01J
GRM0335C1H4R7BA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H4R7BA01J
Brief Description
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H4R7BA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H4R7BA01J
QUANTITY
GRM0335C1H4R7BA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H4R7BA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H4R7BA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H4R7BA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H4R7BA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H4R7BA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H4R7BA01J
CONN RCPT CPC 7POS FREE SLD CUP datasheet.pdf
CAP FILM 55UF 10% 370VAC QC TERM datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf