Murata Electronics North America GRM0335C1H4R7CA01D
GRM0335C1H4R7CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H4R7CA01D
Brief Description
CAP CER 4.7PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H4R7CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H4R7CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H4R7CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H4R7CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H4R7CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H4R7CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H4R7CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H4R7CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H4R7CA01D
Connector Header 78 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 600MA 700 MOHM datasheet.pdf
SENSOR LINEAR MAGN 1 AXIS 8-SIP datasheet.pdf
DIP CODED ROTARY SWITCH datasheet.pdf
SWITCH BASIC SUBMINI HINGE LEVER datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 5.5A 17 MOHM SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 25W datasheet.pdf