Murata Electronics North America GRM0335C1H5R0CA01J
GRM0335C1H5R0CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H5R0CA01J
Brief Description
CAP CER 5PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H5R0CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H5R0CA01J
QUANTITY
GRM0335C1H5R0CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H5R0CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H5R0CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H5R0CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H5R0CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H5R0CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H5R0CA01J
IDC CABLE - MKR16K/MC16F/MKR16K datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 931K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 1A SOLDER datasheet.pdf
CAP ALUM 10000UF 20% 160V SCREW datasheet.pdf
RES 17.32K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
IC REDRIVER SATA2 2CH 36TQFN datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf