Murata Electronics North America GRM0335C1H5R0CD01J
GRM0335C1H5R0CD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H5R0CD01J
Brief Description
CAP CER 5PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H5R0CD01J.pdf
Availability of GRM0335C1H5R0CD01J
QUANTITY
GRM0335C1H5R0CD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H5R0CD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H5R0CD01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H5R0CD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H5R0CD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H5R0CD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H5R0CD01J
DISPLAY 5X7 8CHAR .18" 30DIP ORN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
FILTER SNAP-IN W/CHOKE IEC 3A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 2A SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
YRLY TMR TRACK24VDC 4CIR datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 114POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf