Murata Electronics North America GRM0335C1H5R9BD01D
GRM0335C1H5R9BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H5R9BD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 5.9PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H5R9BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H5R9BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H5R9BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H5R9BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H5R9BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H5R9BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H5R9BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H5R9BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H5R9BD01D
CAP ALUM 68UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 3.3V 8CFP datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC ACQUISITION SYS 12BIT 44-PLCC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
REFLECTOR RND 1POS 49.9MM 23.9MM datasheet.pdf
IC BATT CHARGER 55V BB 24QFN datasheet.pdf
SOLDERSLEEVE datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf