Murata Electronics North America GRM0335C1H6R1BA01D
GRM0335C1H6R1BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H6R1BA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.1PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H6R1BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H6R1BA01D
QUANTITY
GRM0335C1H6R1BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H6R1BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H6R1BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H6R1BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H6R1BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H6R1BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H6R1BA01D
CONN MALE MINUS COUPLER 10AWG datasheet.pdf
CONN HDEAR BRKWAY .100 8POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY TIN 7POS datasheet.pdf
RES 1.69K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC AMP VGA LOW NOISE 16HLQFN datasheet.pdf
CABLE CAT5E W/BOOT 7' WHITE datasheet.pdf
CAP CER 2PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf