Murata Electronics North America GRM0335C1H6R1BD01D
GRM0335C1H6R1BD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H6R1BD01D
Brief Description
CAP CER 6.1PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H6R1BD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H6R1BD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H6R1BD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H6R1BD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H6R1BD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H6R1BD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H6R1BD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H6R1BD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H6R1BD01D
CONN 50POS AMPLMT BACKSHL STYL B datasheet.pdf
FUSE GLASS 10A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 110V datasheet.pdf
OSC XO 161.133MHZ PECL SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X10.5MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
RES 5.62 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf