Murata Electronics North America GRM0335C1H6R1CA01D
GRM0335C1H6R1CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H6R1CA01D
Brief Description
CAP CER 6.1PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H6R1CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H6R1CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H6R1CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H6R1CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H6R1CA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H6R1CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H6R1CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H6R1CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H6R1CA01D
JUMPER-H1502TR/A3048G/X 5" datasheet.pdf
CONN FFC VERT 10POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
HEAT SHRINK THICK ADH BLK .4"X4' datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO SC70-6 datasheet.pdf
MC 6P FP 30' 16AWG STOOW SS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PET 1 1/4 BK 250' datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SPEAKER SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.036UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf