Murata Electronics North America GRM0335C1H6R6BA01D
GRM0335C1H6R6BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H6R6BA01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 6.6PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H6R6BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H6R6BA01D
QUANTITY
GRM0335C1H6R6BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H6R6BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H6R6BA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H6R6BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H6R6BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H6R6BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H6R6BA01D
IC MCU 8BIT 32K 20MHZ OTP 40-DIP datasheet.pdf
THYRISTOR PROTECT BIDIR 30A SMB datasheet.pdf
RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM CM 28-TSSOP datasheet.pdf
OSC PROG CMOS 3.3V 250PPM OE SMD datasheet.pdf
IC FPGA 111 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CABLE LMR240 N TYP PLUG-PLUG 36" datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MINI CONN 45WAY 3.5MM datasheet.pdf
HD INDL NON-AMP APPLI datasheet.pdf
IC SOCKETS DIP DECOUP datasheet.pdf
3,3UF 63V 5X11 datasheet.pdf