Murata Electronics North America GRM0335C1H6R8DD01J
GRM0335C1H6R8DD01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H6R8DD01J
Brief Description
CAP CER 6.8PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H6R8DD01J.pdf
Availability of GRM0335C1H6R8DD01J
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H6R8DD01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H6R8DD01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H6R8DD01J
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H6R8DD01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H6R8DD01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H6R8DD01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H6R8DD01J
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.056 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 100MHZ 165CABGA datasheet.pdf
RES SMD 2.55K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-TECH WALL SWITCH SENSOR datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 2.5V datasheet.pdf