Murata Electronics North America GRM0335C1H6R9CA01D
GRM0335C1H6R9CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H6R9CA01D
Brief Description
CAP CER 6.9PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H6R9CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H6R9CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H6R9CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H6R9CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H6R9CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H6R9CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H6R9CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H6R9CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H6R9CA01D
DIODE ZENER 6.2V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.66VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 14 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 40POS DL GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 10POS datasheet.pdf
RES SMD 2.4M OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 10.8A 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6POS SLD CUP datasheet.pdf