Murata Electronics North America GRM0335C1H750JA01J
GRM0335C1H750JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H750JA01J
Brief Description
CAP CER 75PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H750JA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H750JA01J
QUANTITY
GRM0335C1H750JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H750JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H750JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H750JA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H750JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H750JA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H750JA01J
RES 750K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
RES 39 OHM 1W 10% AXIAL datasheet.pdf
REGULATOR 1.5V 11A 12VIN VERT datasheet.pdf
RES 16.5 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 1/8-27NPT 4-20MA datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 15A 60V datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf