Murata Electronics North America GRM0335C1H7R0DD01D
GRM0335C1H7R0DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H7R0DD01D
Brief Description
CAP CER 7PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H7R0DD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H7R0DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H7R0DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H7R0DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H7R0DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H7R0DD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H7R0DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H7R0DD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H7R0DD01D
CONN RECPT 7POS .1" POL UNLOAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2850K 4SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PANEL MNT TH SKT datasheet.pdf
S2C-SMT 3.50/22/90LF 1.5SN BK datasheet.pdf
CONN RCPT 54POS PNL MNT PIN datasheet.pdf