Murata Electronics North America GRM0335C1H7R3CA01D
GRM0335C1H7R3CA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H7R3CA01D
Brief Description
CAP CER 7.3PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H7R3CA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H7R3CA01D
QUANTITY
GRM0335C1H7R3CA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H7R3CA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H7R3CA01D
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H7R3CA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H7R3CA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H7R3CA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H7R3CA01D
IC DSC 16BIT 80KB SRAM 100LQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 0.2 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
RES 280 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 113K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 2A TP-FA datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RP BKAF1 FRONT REL PLUG datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
CAP FILM 27NF 10% 310VAC RAD datasheet.pdf