Murata Electronics North America GRM0335C1H7R5CA01J
GRM0335C1H7R5CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H7R5CA01J
Brief Description
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H7R5CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H7R5CA01J
QUANTITY
GRM0335C1H7R5CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H7R5CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H7R5CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H7R5CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H7R5CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H7R5CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H7R5CA01J
RECEIVER FIBER OPTIC 13.2MBPS datasheet.pdf
IC BOOST CONV DUAL-OUT 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 187K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf