Murata Electronics North America GRM0335C1H7R5DD01D
GRM0335C1H7R5DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H7R5DD01D
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 7.5PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H7R5DD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H7R5DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H7R5DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H7R5DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H7R5DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
Standard Package15,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H7R5DD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H7R5DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H7R5DD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H7R5DD01D
MOSFET N-CH 30V 4.6A SOT223 datasheet.pdf
WIRE SADDLE MICRO FR .062"THICK datasheet.pdf
BOARD EVALUATION AD8250 datasheet.pdf
IC SAFETY SYSTEM CHARGER 12-TDFN datasheet.pdf
CONN RCPT 27 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC CCD DRIVER 64-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7S 0402 datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT M23 datasheet.pdf