Murata Electronics North America GRM0335C1H7R8BA01D
GRM0335C1H7R8BA01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H7R8BA01D
Brief Description
CAP CER 7.8PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H7R8BA01D.pdf
Availability of GRM0335C1H7R8BA01D
QUANTITY
GRM0335C1H7R8BA01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H7R8BA01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H7R8BA01D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.8pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H7R8BA01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H7R8BA01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H7R8BA01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H7R8BA01D
CONN IC DIP SOCKET 64POS GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 110VWM 185.85VC SMT datasheet.pdf
TERM BLADE FEMALE 14-18AWG TIN datasheet.pdf
RES SMD 4.32M OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 6.5MHZ RRO SOT23-6 datasheet.pdf
IC POT DGTL SNGL 50K SPI 8DFN datasheet.pdf
IC HOT SWAP CONTRLR 16-TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 3.6K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPST 6A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.6K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf