Murata Electronics North America GRM0335C1H7R9DD01D
GRM0335C1H7R9DD01D picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H7R9DD01D
Brief Description
CAP CER 7.9PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H7R9DD01D.pdf
Availability of GRM0335C1H7R9DD01D
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM0335C1H7R9DD01D Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H7R9DD01D
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H7R9DD01D
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLGR,GC,GN Series 30/May/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H7R9DD01D
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H7R9DD01D Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H7R9DD01D Details Description
Related parts for GRM0335C1H7R9DD01D
CONN RING 22-26 AWG #2 YEL PIDG datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 300MA MINI3 datasheet.pdf
KIT DEMO FOR CC2480 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5NH 300MA 180 MOHM datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 9A TP-FA datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 4.5-9VIN 15VOUT datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 6.3V X5R 01005 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES 4.22 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HIGH PASS FILTER SMD 3.6GHZ 0805 datasheet.pdf
RES 619K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf