Murata Electronics North America GRM0335C1H820JA01J
GRM0335C1H820JA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1H820JA01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 50V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1H820JA01J.pdf
Availability of GRM0335C1H820JA01J
QUANTITY
GRM0335C1H820JA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1H820JA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1H820JA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1H820JA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1H820JA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1H820JA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1H820JA01J
IC PROGRAM 3.080V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
IDC CABLE - HSC10H/AE10M/HSC10H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH OPTICAL REFLECTIVE datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 235MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 887K OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 5% 1/2W 0805 datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF RA datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf